Aktualności

Spływ kajakowy Nogatem z metą przy zamku krzyżackim w Malborku [ZAPISY]

W tym roku Wielki Spływ Kajakowy wystartuje z nowej przystani w Janówce, by zakończyć się w okolicach malborskiego zamku. W trakcie 10-km trasy wodniacy będą mieli okazję podziwiać krajobrazy Żuław, nową infrastrukturę kajakową na Nogacie i śluzę w Rakowcu. Spływ odbędzie się w sobotę, 29 sierpnia 2020. Właśnie rozpoczęły się zapisy.

Z mapą można biegać lub spacerować po Gaju Gutenberga. Nowe trasy i nowe przygody czekają!

Samodzielne biegi lub spacery z mapą po przygodę po Gaju Gutenberga rozpoczną się 25 lipca i potrwają do 2 sierpnia. Wystarczy zgłosić swój udział w 14. Samodzielnym Harpusiu i wyruszyć na niezwykłą przygodę.

Z mapą można biegać lub spacerować. Dla uczestników do wyboru są cztery trasy, wszystkie w okolicach Pachołka

To już 13. wyprawa w nowej formule. Tym razem Samodzielny Harpuś dotrze do oliwskiego wzniesienia Pachołek. Spacerować będzie można od 18 do 26 lipca 2020 r.

Jeśli nie chcesz zgubić się w lesie, naucz się czytać mapy. Najbliższa okazja w niedzielę w parku Regana

W sportowej rywalizacji mogą uczestniczyć całe rodziny – rodzice, dzieci, dziadkowie, ciocie i wujkowie. Dla chętnych do wyboru są cztery trasy. Umiejętności można sprawdzić podczas rywalizacji w niedzielę, 19 lipca 2020 r. na Przymorzu podczas Rodzinnych Gier Parkowych na Orientację.

Spacer z mapą po jednej z czterech tras. Kolejna edycja Samodzielnego Harpusia w Gdańsku

Po Kiełpinie Górnym można samodzielnie spacerować od 11 do 19 lipca. Wydarzenie odbywa się w ramach imprezy Samodzielny Harpuś.

Marszem lub biegiem. Weź mapę, wybierz trasę i odkryj zakątki gdańskiej dzielnicy

Kolejne Rodzinne Parkowe Gry na Orientację odbędą się na gdańskim Chełmie. Okazja do sprawdzenia swoich umiejętności czytania map już w najbliższą niedzielę 12 lipca 2020 r.

Bungee, skatepart, a może dmuchańce? Jeśli chcesz ciekawie spędzić czas, w weekend wybierz się w okolice stadionu Energa Gdańsk

Od 11 lipca w każdą sobotę i niedzielę wakacji będzie otwarta weekendowa strefa aktywności. W grach i zabawach mogą brać udział całe rodziny, grupy przyjaciół i wszyscy, którzy chcą aktywnie spędzić czas oraz odpocząć na świeżym powietrzu.

Zobacz, jak samorządowcy radzą sobie w żeglarstwie. Regaty Gmin Województwa Pomorskiego w Rewie

W najbliższą sobotę, 4 lipca 2020 r., w Rewie odbędą się regaty, w których udział wezmą nietypowe drużyny. Będą to ekipy, w skład których wejdą wójtowie, burmistrzowie, prezydenci lub przewodniczący gmin. Na zawody żeglarskie samorządów z Pomorza zaprasza marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Poznaj Gdańsk z Dominikiem. Wyjątkowa edycja imprezy na orientację w Śródmieściu

Już w najbliższą niedzielę, 5 lipca 2020 r. odbędzie się kolejna miejska gra terenowa Dominik. To doskonała okazja do spaceru, spędzenia dnia na wolnym powietrzu i poznania nieznanych zakątków Śródmieścia Gdańska.

Zapisz się i weź udział w samodzielnym Harpusiu. Impreza na orientację tym razem na gdańskim Krakowcu

Spacerując i biegając z mapą, można zwiedzać z przewodnikiem zbiorniki wodne na Gdańskim Szlaku Wodociągowym. Wydarzenie organizowane jest od 4 do 12 lipca w ramach imprezy Samodzielny Harpuś. Dla uczestników do wyboru są cztery trasy.

Chcesz poznać legendę żaglowca Pogoria? W marinie Yacht Park w Gdyni w sobotę spotkanie z Krzysztofem Romańskim

„Pogoria. Legenda żaglowca" Krzysztofa Romańskiego to nowa książka poświęcona jednemu z najsłynniejszych polskich żaglowców. W najbliższą sobotę, 27 czerwca w Gdyni odbędzie się jej prezentacja. Wstęp jest wolny.

Cztery trasy do wyboru, a każda indywidualnie. Kolejna edycja Samodzielnego Harpusia w Gdańsku

Od 27 czerwca do 5 lipca, spacerując i biegając z mapą, można zwiedzać z przewodnikiem zbiorniki wodne na Gdańskim Szlaku Wodociągowym. Wydarzenie, w ramach imprezy Samodzielny Harpuś, tym razem odbywa się na gdańskiej Osowej.

Archiwum wiadomości