Aktualności

Wirtualna tablica ogłoszeń pomaga przedsiębiorcom. Znajdziesz ją na Facebooku

Fot. mat. prasowe UMWP.

Od dwóch tygodni działa specjalna grupa dla przedsiębiorców potrzebujących wsparcia i dla osób, które chcą im pomóc. Społeczność grupy Pomoc dla firm !Pomorskie wymienia się informacjami o tym, jak poradzić sobie w czasie zastoju gospodarczego, gdzie znaleźć chętnych do współpracy czy wymiany towarów i usług. Każdy może dołączyć i odnaleźć rozwiązanie dla siebie.

 

Grupa działa Pomoc dla firm !Pomorskie w serwisie Facebook. Jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych.

 

Może znajdziesz rozwiązanie?

W tej chwili społeczność grupy liczy ponad 400 osób. Prowadzi ją samorząd województwa pomorskiego, aby kojarzyć firmy ze sobą, pomóc znaleźć klientów czy rozwiązania na czas trudności w prowadzeniu działalności.

– Grupa działa w prosty sposób, jak tablica ogłoszeń – mówi Dorota Barczak-Perfikowska, jedna z administratorek grupy. – Do współpracy zapraszamy wszystkie firmy z województwa pomorskiego odczuwające skutki epidemii koronawirusa, które w skutek ograniczeń mają problem ze sprzedażą swoich produktów lub poszukują kontaktu z innymi podmiotami. Nasza grupa jest miejscem wymiany towarów i usług, zarówno między przedsiębiorcami, jak i mieszkańcami regionu– tłumaczy Barczak-Perfikowska.

 

1000 tulipanów do sprzedania… lub oddania

Potrzeby przedsiębiorców są różne. Niektórzy szukają pomocy w zorganizowaniu licencji na produkcję respiratorów, restauracje polecają swoje dania na zamówienie z dowozem, a salony piękności proponują zakup voucherów do wykorzystania po ustaniu epidemii. – Wszyscy próbują sobie jakoś poradzić w tej bardzo trudnej sytuacji, aby przetrwać – tłumaczy Dorota Barczak-Perfikowska. – Ogłoszenie wstawił np. przedsiębiorca sprzedający kwiaty. Miał w lodówkach setki tulipanów, których nie miał, jak sprzedać. Na naszej grupie szukał chętnych do zakupów lub nawet zabrania części kwiatów za darmo, byleby się nie zmarnowały – informuje Dorota Barczak-Perfikowska.

Znaleźli się też tacy, którzy chcą pomóc innym za darmo lub w okazyjnej cenie. To na przykład usługi dostawcze czy możliwość bezpłatnej emisji wizytówek firm w lokalnym Radiu Tczew. O pomocy dla pracodawców post zamieścił także Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie.

 

Jak działa grupa Pomoc dla firm !Pomorskie?

Wystarczy odnaleźć ją w serwisie Facebook i dołączyć. Grupa jest publiczna. Zamieszczanie ogłoszenia warto znakować hasztagiem #oferuję lub #potrzebuję, by łatwiej było je odnaleźć. W ogłoszeniu należy także podać nazwę firmy, adres strony internetowej i krótki opis.

view szablon artykułu