Aktualności

Nadchodzi Noc Naukowców. Każdy będzie mógł się zamienić w prawdziwego inżyniera

Noc Naukowców w Centrum Nauki Experyment
Noc Naukowców w Centrum Nauki Experyment. Fot. źródło: Facebook/CentrumNaukiEXPERYMENT

Strefa robotów, gra przygodowa i science show to tylko niektóre z atrakcji, które w piątek, 27 września 2019 r. będą czekać na uczestników Nocy Naukowców w Centrum Nauki Experyment w Gdyni. W tym roku impreza odbędzie się pod hasłem „Trust me, I'm an engineer!".

 

Podczas tegorocznej edycji Nocy Naukowców wszyscy zwiedzający Centrum Nauki Experyment przywdzieją kaski i niezależnie od wieku, doświadczenia czy wykształcenia zamienią się w prawdziwych inżynierów. Cała wystawa zamieni się natomiast w wielki warsztat, w którym wszystko będzie brzęczało, poruszało się, latało i jeździło. Hasłem imprezy będzie: „Trust me, I'm an engineer!" (tłum z ang. „Zaufaj mi, jestem inżynierem").

 

W inżynierskim świecie

Na uczestników wydarzenia będzie czekać mnóstwo dobrej zabawy. Specjalnie w tę wyjątkową noc zostanie uruchomiana ogromna maszyna Goldberga, zacznie także działać strefa robotów. Po całej wystawie rozsiane będą zadania wielkiej gry przygodowo-inżynierskiej. W trakcie ich rozwiązywania trzeba będzie patrzeć pod nogi i nad głowy – pod nogami pojawią się automatyczne samochodziki i łaziki, które będzie można samemu zaprogramować, a nad głowami latać będą drony.

Dla pragnących zdobyć bardziej lub mniej przydatną inżynierską wiedzę zostanie przygotowany science show oraz panel poświęcony life-hackom, czyli inżynierskim hitom i kitom, które mogą znacznie ułatwić życie… albo je utrudnić. Przy okazji edukatorzy Experymentu opowiedzą zwiedzającym o kilku najważniejszych sprawach w inżynierskim świecie, m.in. o odkryciach, których dokonano przypadkiem, i o tym, czy roboty przejmą wkrótce władzę nad światem. Na wystawie będą też obecni członkowie kół naukowych Uniwersytetu Morskiego, którzy zaprezentują swoje niezwykłe projekty dyplomowe.

 

Noc Naukowców „Trust me, I'm an engineer!"

  • 27 września 2019 r., piątek, godz. 19.00-23.00
  • Centrum Nauki Experyment
  • al. Zwycięstwa 96/98
  • Gdynia

 

Z okazji Nocy Naukowców bilety wstępu do Centrum Nauki Experyment będą kosztować 12 zł.

 

 

 

 

 

 

 

Plakat Nocy Naukowców
view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości