Aktualności

Mis Uszatek zdrowotnym przewodnikiem. Podczas festynu dla dzieci oswoi z lękiem przed lekarzem

Dziewczynka śpi z misiem
Fot. Pixabay

Bo ten miś troszczy się o nasze zdrowie to akcja, która odbędzie się w Alfa Centrum w Gdańsku w sobotę, 21 września 2019 r. Będzie można wykonać analizę składu masy ciała, spirometrię, a także uzyskać poradę dotyczącą rehabilitacji dzieci. Konsultacji najmłodszym będą udzielać m.in.: pediatra, alergolog i pulmonolog.

 

Wydarzenie jest wspólną inicjatywą Szpitala Dziecięcego Polanki im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku i centrum handlowego Alfa.

 

Nauka poprzez zabawę

W sześciogodzinnej akcji, która rozpacznie się w samo południe, chodzi przede wszystkim o oswajanie małych pacjentów z lekarzami i pokazanie przyjaznej strony szpitala. W sobotę konsultacje przeprowadzą: pediatra, alergolog, pulmonolog oraz immunolog. Będzie też można porozmawiać z przedstawicielami Szkoły Astmy, Atopii i Anafilaksji, a także Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. Eksperci będą odpowiadać na pytania dotyczące tych schorzeń u dzieci. Osobom do 18 roku życia będzie można wykonać analizę składu masy ciała, badanie spirometrem, a także uzyskać poradę z zakresu rehabilitacji dzieci. Ponadto, specjaliści nauczą najmłodszych, jak prawidłowo powinno się myć ręce i ile czasu należy poświęcić na tę czynność. Zaplanowano też zabawy dla dzieci, które mają pomóc w pokonaniu lęku przed wizytą u lekarza. Będą też konkursy z nagrodami.

 

Bo ten miś troszczy się o nasze zdrowie

  • 21 września 2019 r., sobota godz. 12.00-18.00
  • Alfa Centrum
  • ul. Kołobrzeska 41 c
  • Gdańsk

Akcja miś_plakat

 

view szablon artykułu