Aktualności

Krystyna Stańko Quintet i Kombi, czyli charytatywny koncert na Ołowiance. Po raz kolejny zabrzmią Głosy dla Hospicjów

Krystyna Stańko
Krystyna Stańko. Fot. źródło: Facebook/Krystyna Stańko

W ramach cyklu Głosy dla Hospicjów w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w sobotę,12 października 2019 r. odbędzie się charytatywny koncert na rzecz Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC oraz inicjatywy budowy Centrum Opieki Wytchnieniowej w Gdańsku. Wystąpią Krystyna Stańko Quintet oraz legendarny zespół Kombi ze Sławomirem Łosowskim na czele.

 

Wydarzenie organizuje Fundacja Hospicyjna. Koncert podzielony jest na dwie części. W przerwie odbędzie się aukcja na rzecz hospicjum i budowy Centrum Opieki Wytchnieniowej.

 

Szczytny cel

Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na rzecz podopiecznych Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC oraz budowę Centrum Opieki Wytchnieniowej. To inicjatywa, która dopełni wszechstronne wsparcie udzielane przez Fundację Hospicyjną chorym, osobom niesamodzielnym i ich opiekunom. Według założeń ośrodek każdego dnia ma udzielać pomocy 90 rodzinom. Uczestnicy koncertu będą mogli dołożyć swoją cegiełkę do tego przedsięwzięcia, nie tylko kupując bilet na wydarzenie, ale również biorąc udział w charytatywnej aukcji, która zawsze towarzyszy koncertowi.

Fundacja Hospicyjna prowadzi gdańskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC, a także Fundusz Dzieci Osieroconych Tumbo Pomaga. Rocznie z wszystkich form pomocy Fundacji korzysta 2 tys. osób.

 

Krystyna Stańko Quintet

Krystyna Stańko jedna z najlepszych polskich wokalistek jazzowych jest obdarzona wspaniałym kontraltem. Wystąpi w pierwszej części koncertu o godz. 18.00 wraz z wybitnymi jazzmanami Dominikiem Bukowskim, Piotrem Lemańczykiem, Mikołajem Stańko i Marcinem Wądołowskim. Krystyna Stańko jest zdobywczynią wielu nagród, w tym I nagrody im. Anny Jantar w kategorii Debiuty w 1991 r. W 2014 r. otrzymała brązowy medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Nagrała dotąd dziesięć albumów muzycznych, m.in. „Secretly" (2010), „Kropla Słowa", uhonorowany tytułem albumu 2012 r. miesięcznika „JazzForum", „Snik" (2014) czy „Novos Anos" (2016).  8 marca 2019 r. ukazała się płyta „Aquarius. The Orchestral Session'' z udziałem orkiestry kameralnej Sinfonia Viva, w aranżacjach Krzysztofa Herdzina.

 

Kombi z Łosowskim

Kombi to zespół prezentujący muzykę elektroniczną, na pograniczu jazz-rocka, fusion z ponad 42-letnią historią. Kojarzony z wielkimi hitami, takimi jak „Nasze Rendez-vous", „Black and white" czy piosenką  „Słodkiego, miłego życia", za którą zdobył nagrodę publiczności podczas 21. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1984 r. Oryginalne brzmienie zespołu od lat nadaje mu Sławomir Łosowski, który w 2019 r. obchodzi 50-lecie pracy twórczej. W filharmonii zespół wystąpi w składzie: Sławomir Łosowski, Zbyszek Fil (wokal), Karol Kozłowski (bas) oraz Tomasz Łosowski (perkusja). Zespół zagra w drugiej części koncertu o godz. 19.30.

Sławomir Łosowski Fot. źródło: Facebook/ Kombi

Sławomir Łosowski. Fot. źródło: Facebook/Kombi

 

Program:

  • godz. 18.00-19.00 – Krystyna Stańko Quintet
  • godz. 19.00-19.30 – przerwa połączona z charytatywną aukcją
  • godz. 19.30-20.30 – Kombi

 

Głosy dla Hospicjów w całej Polsce otwierają kampanię Hospicjum to też Życie inicjowaną przez Fundację Hospicyjną. Tegoroczną kampanię fundacja poprowadzi pod hasłem Ważni-niewidziani. Zauważ, zrozum, wesprzyj. Jej celem będzie zwrócenie uwagi na rolę opiekunów rodzinnych, opiekujących się bliskimi w domach oraz potrzebę wspierania dzieci, które straciły kogoś z najbliższych. Kampania będzie przypominać, że „dzieci radzą sobie same tylko w bajkach", a także o istniejącym portalu wsparcia dla dzieci i młodzieży w żałobie www.tumbopomaga.pl

 

 

Krystyna Stańko Quintet oraz legendarny zespół Kombi ze Sławomirem Łosowskim w ramach cyklu Głosy dla Hospicjów 

  • 12 października 2019 r., sobota, godz. 18.00
  • Sala Koncertowa
  • Polska Filharmonia Bałtycka
  • ul. Ołowianka 1
  • Gdańsk
  • Bilety: 80-130 zł

Zobacz: Polska Filharmonia Bałtycka

 

Głosy dla hospicjum _plakat

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości