Aktualności

Jak rozwijać biznes, to tylko w Gdyni. Norweska korporacja rozbudowuje centrum usług wspólnych

Fot. mat. pras ARP
Fot. mat. pras ARP

Towarzystwo klasyfikacyjne DNV GL w gdyńskim centrum usług wspólnych już zatrudnia 450 osób, ale szuka kolejnych specjalistów. Rozbudowany zostanie dział IT i Procurement. Rekrutacja już trwa.

 

Norweska korporacja DNV GL jest jedną z wielu światowych firm, która wybrała Pomorze jako miejsce rozwoju swojego centrum usługowego. Inwestycja od początku jest wspierana przez inicjatywę Invest in Pomerania.

 

Gdyńska inwestycja

DNV GL to największe ogólnoświatowe towarzystwo klasyfikacyjne oraz jedna z największych organizacji certyfikujących. Obecnie w Gdyni w centrum usług wspólnych (SSC) zatrudnionych jest 450 specjalistów. Rozszerzenie zakresu usług transakcyjnych oraz wdrożenie nowych projektów będzie wymagało zatrudnienia kolejnych osób. Przedstawiciele firmy mówią nawet o stu nowych pracownikach. – Rozszerzenie zakresu świadczonych usług umożliwi nie tylko rozwój nowych kompetencji, ale także pozyskanie specjalistów z rynku zainteresowanych pracą w dynamicznie rozwijającym się środowisku – mówi Aleksandra Czerwińska, Global Centre Manager Finanse.

 

Praca dla specjalistów

Rekrutacja pracowników już trwa. Nowi pracownicy będą pracować nad standaryzacją, automatyzacją oraz usprawnieniem procesów biznesowych. – W tym momencie skupiamy się na budowaniu zespołu ekspertów w takich obszarach jak wynagradzanie oraz mobilność międzynarodowa. Ta właśnie usługa będzie świadczona globalnie – wyjaśnia Ewa Żabińska-Socha z GSS. Aktualne oferty pracy można znaleźć na stornach korporacyjnych.  

 

Invest in Pomerania wspiera

Rozwój gdyńskiego centrum nie był by możliwy, gdyby nie wsparcie, jakiego inwestycji udzieliła inicjatywa Invest in Pomerania. – Ekspansja DNV GL, zarówno pod względem liczby pracowników, jak i usług pokazuje nam, że jako region podążamy we właściwym kierunku – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. – Będziemy dalej kontynuować działania, tworząc atrakcyjne i oparte na innowacjach otoczenie biznesowe – dodaje. Warto dodać, że centra usług wspólnych i biznesowych stają się pomorską specjalnością. Swoje przedstawicielstwa mają w regionie choćby takie światowe korporacje jak Bayer czy Maersk Drilling.

view szablon artykułu