Aktualności

Czy dieta może pomóc w walce z rakiem? Dowiesz się podczas warsztatów w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni

Warzywa, owoce, orzechy
Fot. Pixabay.com

Chorujesz na raka? A może ktoś z twoich bliskich zmaga się z nowotworem? W czasie spotkania, które odbędzie się w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni w środę, 11 września 2019 r. specjaliści powiedzą, jak powinna wyglądać dieta chorego i na ile może ona pomóc w powrocie do zdrowia. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

 

To cykliczne warsztaty, które odbywają się po raz kolejny. Następne spotkania odbędą się 10 października, 13 listopada i 11 grudnia.

 

Ważny jest smak czy wartości odżywcze?

Szpitale Pomorskie zapraszają na bezpłatne warsztaty dla pacjentów chorych na raka oraz ich opiekunów, które poświęcone będą właściwej diecie. Organizm pacjentów onkologicznych często jest wyniszczony i potrzebuje zbilansowanej, bogatej w niezbędne składniki odżywcze diety. Bywa też tak, że po zakończeniu terapii, chorzy mają problemy z powrotem do dawnego wyglądu i wagi. Dlatego też udział w zajęciach, podczas których dietetyk podpowie, jakie pokarmy powinny znaleźć się w menu każdego dnia, a których należy unikać, może okazać się dobrym sposobem na  wprowadzenie zmian w codziennych nawykach żywieniowych.  Będzie prezentacja i porady specjalisty z zakresu wiedzy o żywieniu osób chorych onkologicznie.

 

Bezpłatne warsztaty o diecie dla chorych onkologicznie

  • 11 września 2019 r., środa, godz.15.00
  • Szpital Morski im. PCK
  • ul. Powstania Styczniowego 1
  • Gdynia
  • budynek nr 26 – Oddział Radioterapii, I piętro
  • wstęp – wolny

Warsztaty dieta_plakat
 

 

view szablon artykułu