Aktualności

Chcesz zostać wolontariuszem szpitalnym? To szkolenie jest dla ciebie

Clowni w Szpitalu Dziecięcym Polanki im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku. Fot. Fundacja dr Clown
Clowni w Szpitalu Dziecięcym Polanki im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku. Fot. Fundacja dr Clown

Szpitale Pomorskie zapraszają wszystkie osoby chętne, które mają czas wolny i lubią pomagać w opiece nad pacjentami do udziału w szkoleniu, które odbędzie się w środę, 25 września 2019 r.

 

Chcesz wiedzieć, czym jest wolontariat szpitalny? Jakie prawa i obowiązki spoczywają na wolontariuszach? Szkolenie dla kandydatów na wolontariuszy szpitalnych odbędzie się w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni (budynek nr 5, sala konferencyjna) w godz. 15.00-19.00.Więcej informacji: bgoralska@szpitalepomorskie.eu.

 

Gdzie pomagają?

Wolontariusze niosą bezpłatną i bezinteresowną pomoc m.in. na oddziałach onkologicznych, neurologicznych, rehabilitacyjnych i pediatrycznych. Pomagają dzieciom i dorosłym. Organizują też różne zajęcia i akcje charytatywne. W województwie pomorskim w tzw. szpitalach marszałkowskich pomaga ponad 800 wolontariuszy.

 

Wolontariat szpitalny to program mający na celu propagowanie oraz rozwój idei wolontariatu na obszarze województwa pomorskiego. Ma charakter otwarty, do którego mogą przystąpić, poprzez podpisanie porozumienia na zasadach dobrowolności, podmioty lecznicze, dla których podmiotem tworzącym jest województwo pomorskie. Wolontariusze, wspomagający pracę personelu w codziennej opiece nad chorymi w pomorskich szpitalach, wpływają nie tylko na jakość opieki, ale także poprawę wizerunku placówki w oczach chorych i ich bliskich oraz otoczenia zewnętrznego.  Do programu Wolontariat szpitalny przystąpiło 10 podmiotów leczniczych.

 

Wolontariat szpitalny – szkolenie

  • Szpital Morski im. PCK w Gdyni
  • 25 września 2019 r., środa, godz. 15.00-19.00
  • budynek nr 5, sala konferencyjna
  • ul. Powstania Styczniowego 1
  • Gdynia

 

Wolontariat szpitalny_plakat

 

 

 

view szablon artykułu