Artykuły Artykuły

Dzieci i młodzież dla naszej Niepodległej. W Pucku już dziś bić będą kolejny rekord Polski

W Pucku świętowanie stulecia Niepodległej rozpocznie się w piątek, 9 listopada 2018 r. Na Starym Rynku przedszkolaki i uczniowie puckich szkół przystąpią do próby ustanowienia kolejnego rekordu Polski. Budować będą największą mozaikę ułożoną z pucharów.

Jak Gdynia uczci 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości?

Żeglarze pójdą w paradzie, by oddać hołd Rzeczpospolitej. 11 listopada 2018 r. o godzinie 12 wyruszą ulicami Gdyni pod Pomnik Polski Morskiej na skwerze Kościuszki.

Wirtuozi skrzypiec i pianina, czyli Konstanty Andrzej Kulka i Piotr Paleczny wystąpią w Szekspirowskim. Akademicki Koncert Galowy „Niepodległa”

Politechnika Gdańska oraz Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku zapraszają na wyjątkowy Akademicki Koncert Galowy „Niepodległa" z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dwaj wirtuozi, skrzypek Konstanty Andrzej Kulka oraz pianista Piotr Paleczny, wystąpią w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim w sobotę, 24 listopada 2018 r.

Sto na sto. Wyjątkowe wydarzenie muzyczne z okazji rocznicy odzyskania niepodległości w ECS

Sto utworów muzycznych polskich kompozytorów z ostatniego 100-lecia zabrzmi 11 listopada 2018 r. na 11 estradach na świecie, m.in. we Lwowie, Mediolanie, Melbourne, Nowym Jorku i Tokio oraz w 11 salach koncertowych w Polsce, od Krakowa po Szczecin.

Świętomarcińskie jadło, napitki i nie tylko. Święto Niepodległości pod znakiem gęsiny w Swołowie

Kiermasz rękodzieła, targ ekologicznych produktów, a do tego widowiska artystyczne i pokazy tradycyjnych wiejskich prac. Przyjedź na Święto Gęsiny w Muzeum Kultury Ludowej Pomorza Środkowego w Swołowie 10 i 11 listopada 2018 r. i świętuj stulecie Niepodległej.

Śpiewajmy dla Niepodległej. Koncert Słupskiej Sinfonietty

Hymn Polski, „Rota", „Warszawianka" i „Białe róże" wykona Słupska Sinfonietta pod batutą Macieja Banachowskiego. Nie zabraknie również muzyki Fryderyka Chopina, m.in. Poloneza A-dur.

Z Polski do Włoch. Filharmonicy Gdańscy dla Niepodległej

Agnieszka Duczmal jako gościnny dyrygent Filharmoników Bałtyckich. Robert Kabara – wybitny skrzypek i szef Śląskiej Orkiestry Kameralnej jako solista. Na początek – prawie nieznana Suita na smyczki Paderewskiego.

O powrocie Pomorza i Kujaw do Polski. Nowa wystawa Instytutu Pamięci Narodowej

Z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości w centralnych punktach Włocławka, Gdyni i Bydgoszczy pojawi się wystawa poświęcona powrotowi Pomorza i Kujaw do Polski. Ekspozycja została przygotowana przez pracowników naukowych IPN.

Polskie piosenki i pieśni patriotyczne. Wspólne śpiewanie z okazji święta Niepodległości

Lęborskie Centrum Kultury Fregata zaprasza 11 listopada 2018 r. na 9. lęborskie Wspólne Śpiewania Pieśni Patriotycznych. To jedna z nielicznych okazji do wspólnego przypomnienia sobie polskich piosenek i pieśni.

Marzy ci się własny biznes? Podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości dowiesz się, jak go rozkręcić

Darmowe szkolenia, warsztaty i spotkania ze specjalistami. Podpowiedzą, jak założyć firmę, promować ją w Internecie i zarządzać finansami. W ramach Światowego Dnia Przedsiębiorczości między 12 a 18 listopada 2018 r. będzie można uczestniczyć w wydarzeniach na terenie całego województwa pomorskiego.