Artykuły Artykuły

Hokeiści znad Dunaju zwycięzcami turnieju EIHC Gdańsk. Puchar 100-lecia Odzyskania Niepodległości pojedzie do Austrii [GALERIA]

Turniej Euro Ice Hockey Challenge Gdańsk 2018
Turniej Euro Ice Hockey Challenge Gdańsk 2018. Fot. Aleksander Olszak

W Święto Niepodległości zakończył się trzydniowy turniej Euro Ice Hockey Challenge Gdańsk, zorganizowany z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. W Hali Olivia zmierzyły się ze sobą drużyny Polski, Danii, Norwegii i Austrii.

 

Turniej odbywał się w ramach obchodów 100-lecia Niepodległej. Patronat honorowy nad rozgrywkami objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. Zmagania hokeistów w Hali Olivia obserwowało ponad tysiąc osób.

 

Elita przyjechała do Gdańska

Na turniej Euro Ice Hockey Challenge do gdańskiej hali Olivia przyjechały drużyny Norwegii, Danii, Austrii. Gospodarzem turnieju była reprezentacja Polski. Dania oraz Norwegia występują w najwyższej światowej klasie rozgrywek – w tzw. Elicie. W ogólnoświatowej klasyfikacji zespół z kraju fiordów zajmuje 9 miejsce, a Duńczycy są na 14 pozycji. O jedną klasę niżej, w Pierwszej Dywizji, grają Austriacy, będący liderami dywizji oraz Polacy zajmujący 4 miejsce w grupie A.  

 

Turniej z problemami

Podczas turnieju zaplanowano sześć meczów. Niestety z uwagi na usterkę lodowej tafli piątkowe spotkania nie zostały rozstrzygnięte. Po rozegraniu dwóch tercji pomiędzy Polską a Danią sędziowie, po nieudanych próbach naprawy nawierzchni, zadecydowali o zakończeniu gry. Również wieczorny mecz pomiędzy Austrią a Norwegią został przerwany po pierwszej tercji.

 

Austria zwycięża

Zwycięzcą turnieju i zdobywcą pucharu 100-lecia Odzyskania Niepodległości została drużyna Austrii. Hokeiści znad Dunaju wygrali wszystkie mecze i łącznie strzelili w rogrywkach 4 bramki. Drugie miejsce w turnieju zajęła reprezentacja Danii, trzecie Norwegia. Polacy niestety przegrali wszystkie walki i zajęli ostatnie, czwarte miejsce. Biało-czerwoni stracili aż 6 goli, z tego 4 w sobotnim meczu z Norwegią.

 

Wyniki meczów

  • Piątek, 9 listopada 2018 r.

Polska – Dania 1:0, mecz zakończony na początku trzeciej tercji

Austria – Norwegia 1:0, mecz zakończony po pierwszej tercji

  • Sobota, 10 listopada 2018 r.

Dania – Austria 1:2

Polska – Norwegia 2:4

  • Niedziela, 11 listopada 2018 r.

Norwegia – Dania 0:1

Polska – Austria 0:2

 

Fot. Aleksander Olszak

 

view szablon artykułu