Sto pytań w 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Konkurs z historii Polski

Materiał prasowy

Materiał prasowy

W konkursie organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim może wziąć udział każdy bez względu na wiek. Trzeba jednak interesować się historią. Pytania konkursowe dotyczą wiedzy o dziejach Polski, Starogardu Gdańskiego, Kociewia i Pomorza od momentu odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku do współczesności.

 

Konkurs będzie odbywał się na facebookowym profilu Powiatu Starogardzkiego – Kociewie Czeka na Ciebie

 

Zasady konkursu

W I etapie konkursu trzeba odpowiadać na pytania pojawiąjące się na Facebooku. Pytań jest 100 i od 9 kwietnia 2018 roku są publikowane w dni robocze o losowo wybranej godzinie. I tak będzie przez sto dni. Odpowiedź trzeba umieścić w komentarzu. Zwycięzcą danego dnia jest osoba, która jako pierwsza prawidłowo odpowie na postawione pytanie. Dla wszystkich zwycięzców organizatorzy przygotowali nagrodę rzeczową — limitowaną koszulkę okolicznościową i dyplom.

Do finału konkursu zakwalifikuje się 10 zwycięzców z pierwszego etapu, którzy udzielili najwięcej poprawnych odpowiedzi. Nie można jednak wygrać w konkursie facebookowym więcej niż 10 razy. Drugi etap konkursu będzie miał formę pisemnego testu, który odbędzie się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim. Będzie trzeba odpowiedzieć na 20 pytań dotyczących dziejów Polski w ostatnich stu latach. Do wygrania będą nagrody rzeczowe o łącznej wartości 3 tys. zł.  

Konkurs trwa od 9 kwietnia 2018 roku do wyczerpania puli 100 pytań. Żeby wziąć udział w zabawie, trzeba polubić funpage Powiat Starogardzki – Kociewie Czeka na Ciebie

 

Do pobrania:

Regulamin konkursu