100 masztów w gminie Żukowo na 100-lecie niepodległości Polski. Jak dostać komplet flag? [AKTUALIZACJA]

Fot. materiał prasowy sołectwa Chwaszczyno

Fot. materiał prasowy sołectwa Chwaszczyno

Sołectwo Chwaszczyno chce rozdawać flagi z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jednak najpierw zachęca mieszkańców do stawiania masztów na swoich posesjach.

 

 

AKTUALIZACJA 2.05.2018 r.

Członek Zarządu Województwa Pomorskiego Ryszard Świlski wziął dziś udział w uroczystym wręczeniu kompletów flag trzem rodzinom z Chwaszczyna. W inauguracji kampanii wzięli również udział m.in. burmistrz gminy Żukowo Wojciech Kankowski, radni Żukowa i sołtys Chwaszczyna. 

 

***

Kampania potrwa od 2 maja - Dnia Flagi - do 11 listopada 2018 roku - rocznicy odzyskania niepodległości.

 

Flagi będą za darmo

Kampania polega na zachęceniu mieszkańców i przedsiębiorców z gminy Żukowo do postawienia na posesjach wolnostojącego masztu. W zamian sołectwo Chwaszczyno podaruje trzy flagi: polską, kaszubską i pomorską. Zadaniem właściciela masztu będzie zawieszanie odpowiedniej flagi w zależności od święta czy wydarzenia. Kampania ma wspierać patriotyzm państwowy, regionalny i lokalny oraz budować poczucie dumy i wspólnoty wśród mieszkańców gminy Żukowo.

 

Co trzeba zrobić?

Po pierwsze, kampania skierowana jest do mieszkańców gminy Żukowo. Po drugie, trzeba na własny koszt postawić na swojej posesji maszt o wysokości min. 6 metrów, a potem, zgodnie z harmonogramem świąt państwowych i innych wydarzeń regionalnych i lokalnych, należy zawieszać odpowiednie flagi. Należy też zrobić kilka zdjęć masztu z zawieszoną flagą w celach promocyjnych kampanii. Do rozdania jest 100 kompletów flag.

 

ulotka 1 ulotka 2

 

Galeria